تشخیص و درمان حاملگی خارج از رحم

در ابتدای این مطلب به معرفی حاملگی خارج از رحم می پردازیم و چیستی و چگونگی آن را بررسی میکنیم تا در ادامه علت های آن را نام ببریم و علائم آن را شناسایی کنیم. سپس به تشخیص و راه های درمانی میرسیم تا در انتها به آسیب های جسمی و ذهنی برسیم.

ادامه مطلب را بخوانیدهمه چیز در مورد جراحی زیبایی واژن (لابیاپلاستی)

در این مطلب ابتدا  لابیاپلاستی و تفاوت آن با سایر عمل های همانندش تعریف کرده ایم . در ادامه با دادن اطلاعات عمومی کوتاهی روی لابیاپلاستی زوم شویم که جراحی زیبایی واژن چیست و چرا صورت میگیرد. بعد از آن به مراحل انجام این عمل از قبیل مشاوره و معاینه ، کاربرد های لابیاپلاستی و انواع روش های انجامش پرداخته ایم. در آخر به مراقبت های بعد از عمل و خطرات محتمل جراحی زیبایی واژن میرسیم.

ادامه مطلب را بخوانیدفشار خون چیست و راه های درمان آن کدام است

فشار خونبرای بررسی فشار خون و درمان آن پزشکان فقط باید داروها را در موارد قلبی و مغزی خطرناک یا عوامل موثر برای این شرایط ، مانند سن ، تشخیص دیابت یا بیماری مزمن کلیه تجویز کنند. درمان در مراحل اولیه باید عمدتا از طریق تغییر سبک زندگی انجام شود. در این مطلب نکاتی از توصیه های پزشکان و اقدامات لازم برای کمک به حفظ فشار خون سالم ذکر شده است

ادامه مطلب را بخوانیددر مورد دیابت، علائم کنترل و درمان

دیابتدر این مطلب برای اینکه بتوانیم در مورد دیابت ، علائم کنترل و درمان آن بحث کنیم ابتدا به معرفی کوتاهی از گلوکز و دیابت پرداخته ایم و در ادامه علائم بدنی دیابت و سابقه خانوادگی و فشار خون را بررسی میکنیم تا بتوانیم راهکار هایی برای کنترل آن نام ببریم و در آخر به روش های درمانی برسیم

ادامه مطلب را بخوانیدعلائم بارداری در ماه اول چیست؟

ماه اول حاملگیدر این مطلب برای اشاره به علائم بارداری در ماه اول سعی میکنیم توضیحاتی در این مورد ارائه دهیم. رایج ترین آنها حدود ۱۶ مورد هستند که این علائم را برایتان ذکر کردیم. برای هر خانمی ممکن است بتوان با داشتن هر چند مورد از آنها گفت علائم بارداری است. با این حال در نهایت این تست بارداری است که میتواند همان ابتدا شما را از سردرگمی برهاند .

ادامه مطلب را بخوانید۲۰ روش موثر برای لاغری

روش های لاغریدر این مطلب برای بیان روش های موثر برای لاغری ما از ۲۰ مورد آنها نام برد ایم که همگی موارد جالب و تازه ای هستند که با در کنار هم قرار دادن آنها در زندگی روزانه میتوانیم با استفاده از تسلط ذهنی و تمرکز بر رعایت کردن این نکات ساده به وزن کمتری دست پیدا کنیم.

ادامه مطلب را بخوانیدایدز چیست و علائم و راه انتقال آن کدامند

راه انتقال ایدزدر این مطلب به ایدز ، راه انتقال ایدز از راه های مختلف و علائم و تاثیرات آن بر بدن میپردازیم. به محض ابتلا به ویروس اچ آی وی ، ویروس برای همیشه در بدن باقی می ماند. هیچ درمانی برای HIV وجود ندارد ، اما داروها می توانند به شما در حفظ سلامتی کمک کنند. داروی HIV احتمال شیوع ویروس به افراد دیگر را کاهش دهند.

ادامه مطلب را بخوانیدهمه چیز در مورد زود انزالی

زود انزالیزود انزالی چیست ؟

قبل از اینکه بدانید زود انزالی چیست و چگونه تشخیص داده می شود ابتدا باید گفت بیماری قابل درمانی است که تعداد زیادی از مردان در برخی مواقع آن را تجربه می کنند و تشخیص آن بسیار ساده است. این ارضا شدن تنها وقتی غیر طبیعی است که همیشه عملیات  دخول  شما در کمتر از یک دقیقه اتفاق بیافتد و زودتر از زمان مورد نظر شما را غافلگیر کند.

ادامه مطلب را بخوانیداهمیت داشتن روابط زناشویی سالم

روابط زناشویی، به رابطه بین زن و مرد که با هم ازدواج کردند گفته می شود. رابطه زناشویی سالم، جزئی مهم از اهداف مستقیم و تاثیرگذار یک ازدواج است. یک ازدواج پایدار و رضایت بخش می تواند منبع مهمی از حمایت عاطفی و پشتوانه ای برای  طول دوران بزرگسالی و کهنسالی باشد و می تواند با افزایش توانمندی های اقتصادی، سلامت روانی و جسمی همراه شود. برخی از این فواید ازدواج، ناشی از بهبود رفتارهای بهداشتی در بین افراد متأهل، مراقبت و نظارت همسرها به همدیگراست.

ادامه مطلب را بخوانیدفشار خون و ارتباط آن با قلب

فشار خون همان فشاری است که خون را به داخل عروق می راند. این فشار در درجه اول با انقباض عضله قلب تولید می شود. اندازه گیری آن توسط دو عدد ثبت می شود. اولین عدد (فشار سیستولیک) پس از انقباض قلب اندازه گیری می شود و به فشار خون بزرگ معروف است. دومین عدد (فشار دیاستولیک) قبل از انقباض قلب و یا فشار بین دو ضربان قلب اندازه گیری می شود و فشار خون کوچک نامیده می شود. واحد اندازه گیری این بیماری میلی متر جیوه است و به صورت یک عدد کسری بیان می شود یعنی فشار سیستولیک به روی فشار دیاستولیک نوشته یا گفته می شود.

ادامه مطلب را بخوانیدزگیل تناسلی و راه های درمان آن

یکی از شایع ترین انواع عفونت های مقاربتی، زگیل تناسلی است. ویروس هایی از خانواده پاپیلوما ویروس انسانی مسئول ایجاد زگیل تناسلی هستند. تقریبا همه افراد دارای مقاربت جنسی حداقل در یک دوره از زندگی خود به حداقل یک نوع ویروس پاپیلومای انسانی HPV (ویروس ایجاد زگیل تناسلی) آلوده می شوند.

ادامه مطلب را بخوانیدپوکی استخوان به همراه اطلاعات کامل

پوکی استخوانپوکی استخوان همانطور که از نامش معلوم است یک بیماری می باشد که استخوان ها را درگیر می کند. به معنای دقیق تر پوکی استخوان بیماری است که استخوان ها را ضعیف کرده و باعث شکننده شدن آنها می شود و احتمال شکستن آنها را بالا می برد. نام علمی آن از کلمه لاتین به معنای “استخوان متخلخل” گرفته شده است.

ادامه مطلب را بخوانیدکاهش وزن با مصرف قرص لاغری

کاهش وزن همچنان یکی از بحث های مهم در بین انسان ها می باشد. راه های زیادی برای رسیدن به اندام ایده آل وجود دارد که یکی از آنها استفاده از قرص لاغری است. قرص لاغری ممکن است مناسب وضعیت بدنی شما باشد و  شما را سریع تر به نتیجه دلخواه برساند.

ادامه مطلب را بخوانیدراه های مقابله با افسردگی

افسردگیافسردگی یک اختلال خلقی است که به عنوان یک بیماری جدی و شایع پزشکی در نظر گرفته می شود. افسردگی به صورت احساس غم و اندوه، کمبود حوصله و از دست دادن علاقه به فعالیت هایی که قبلا لذت بخش بود، بروز می کند و می تواند در فعالیت های روزمره و نحوه فکر کردن شخص دخالت کند.

ادامه مطلب را بخوانیدرایج ترین علائم بارداری

علائم بارداریاز علائم بارداری اگر هشت روز از دوره پریود گذشته باشد می توان از اکثر تست های بارداری که در خانه انجام می شود استفاده کرد. اگر نمی دانید دوره بعدی شما چه زمانی است، حداقل ۲۱ روز پس از آخرین رابطه جنسی بدون محافظت، تست را می توانید انجام دهید.

ادامه مطلب را بخوانیدراهنمای اقدام به بارداری تا زمان زایمان

بارداری برای خانم ها با احساس بی نظیری همراه است. هر خانمی با هر سطح اجتماعی، فرهنگی و نگاه به زندگی از لحظه ای که می فهمد باردار است ، احساس شگفت انگیزی را تجربه می کند. احساسی که ترکیبی از شعف، رشد روحی، عشق بی مثال و احساس مسئولیت است و اینکه خود را مراقب تمام و کمال یک موجود زنده ی کوچک می بیند. احساس قدرت روحی که یک خانم باردار در خود احساس می کند شاید هیچ وقت قبل از آن تجربه نکرده باشد.

ادامه مطلب را بخوانیدراهنمای مفید برای روابط جنسی در ابتدای ازدواج

روابط زناشویی به عنوان یکی از پراهمیت ترین روابط بین انسانی شامل ابعاد مختلفی است. هر کدام از این ابعاد در جایگاه خود، می تواند به تحکیم یک زندگی و ارتباط دو طرفه کمک کند. زندگی مشترکی را در نظر بگیرید که در آن دو طرف با وجود علاقه مندی به هم، برای هم احترام قائل نیستند.

ادامه مطلب را بخوانیدمعرفی دو راه ساده برای لاغری در زمان کوتاه

چقدر لاغر شده ای!!! یکی از دوست داشتنی ترین جملاتی  است که اغلب انسان های دارای اضافه وزن از شنیدن آن احساس خیلی خوبی پیدا می کنند. اگر رژیم لاغری گرفته باشند و این جمله را بشنوند لذت خاصی از به بار نشستن تلاش هایشان خواهند برد. اگر هم رژیمی نگرفته باشند و تحت شرایط دیگری و یا به صورت ناخواسته چند کیلویی وزن از دست داده باشند که دیگر با شنیدن این جمله می توانند به پرواز درآیند.

ادامه مطلب را بخوانید۵ غذا که رابطه جنسی را بهتر میکند

بهتر شدن رابطه جنسیطبق نظرسنجی هایی از ۱۷ میلیون کاربر در شش کشور، این ها غذاهایی هستند که مردم قبل و بعد از رابطه جنسی مصرف می کنند. اما آیا گزینه‌ های بهتری هم وجود دارد؟

ادامه مطلب را بخوانیددرباره اِچ‌پی‌وی یا زگیل تناسلی بیشتر بدانید

زگیل های تناسلی یکی از شایع ترین انواع عفونت های جنسی هستند. نزدیک به تمام افراد فعال جنسی حداقل در طول زندگیشان به یکی از انواع ویروس های پاپیلوما انسانی (HPV) آلوده خواهند شد، ویروسی که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شود. احتمال بروز زگیل تناسلی در مردان بیشتر از زنان است.

ادامه مطلب را بخوانید

میهن پزشک پشتیبان سلامت شما


طبق تخصص دکتر مورد نظر را پیدا کنید
لیست تخصص های پزشکی

سوال دارید؟ از پزشکان رایگان بپرسید
پرسش و پاسخ با پزشکان

لیست پزشکان شهر خود را مشاهده کنید
دکترتو پیدا کن و نوبت بگیر