انتخاب شهر:
پرسش و پاسخ پزشکی

ایمپلنت دیجیتال و مزایای آنبرترین پزشکان ایران در میهن پزشک
ایمپلنت دیجیتال و مزایای آن

آیا در حال حاضر از ظاهر لبخند خود راضی نیستید؟ بدون شک از دست دادن دندان ها نه تنها می تواند اعتماد به نفس شما را کاهش دهد ، بلکه می تواند سلامت دهان و دندان شما را تحت تأثیر قرار دهد. با توجه به دریافت سوالات بی شمار از شما عزیزان  در مورد مزایای جراحی ایمپلنت دیجیتال در این مقاله به ابعاد مختلف این روش اشاره خواهیم کرد .

جراحی کاشت دیجیتال چیست؟

جراحی ایمپلنت دیجیتال با استفاده از یک شبیه سازی کامپیوتری سه بعدی،  وضعیت استخوان و عصب  مورد ارزیابی قرار می گیرد. سپس پس از دریافت اطلاعات دقیق از وضعیت بیمار و سایر پارامترهای مورد توجه، دندانپزشک قادر به برنامه ریزی جراحی با حداقل برش بافتی خواهد بود. در واقع روش نوین ایمپلنت دیجیتال بر جراحی با حداقل برش بافتی متمرکز می باشد.طی این روش درد به طور قابل توجهی در مقایسه با جراحی ایمپلنت سنتی کمتر است.

در حین انجام عمل دندانپزشکی ، یک گاید جراحی بر روی دندان های بیمار قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که آسیبی به عصب یا دندان ها وارد نمی شود. این راهنما همچنین به دندانپزشکان کمک می کند تا برش هایی دقیق و در عین حال کوچک ، برای کاشت ایمپلنت دندان ایجاد کنند. بدون شک این مزیت می تواند سبب درد و خونریزی کمتر در بیمار گردد.

جراحی با حداقل برش بافتی چیست؟

جراحی با حداقل برش بافتی ایده ای به منظور کاهش درد و ناراحتی و زمان بهبودی است این بدان معنی است که برای کاشت دندان به اندازه ای برش ایجاد می شود که نیازی به بخیه نخواهد بود.

با توجه به اینکه با روش حداقل برش بافتی شاهد کاهش چشمگیری در میزان خونریزی و تورم بعد از جراحی خواهیم بود این روش بسیار مناسب می باشد.

آیا درد در این روش از سایر جراحی های ایمپلنت دندان به روش سنتی کمتر است؟

با توجه به اینکه طی جراحی سنتی کاشت دندان ، لثه باید در تمام طول محل قرار دادن ایمپلنت بریده شود از این رو بسیاری از بیماران به جراحی ایمپلنت دیجیتال روی آورده اند. جراحی ایمپلنت دیجیتال به حداقل برش بافتی نیاز دارد زیرا از عکس CT سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصبی استفاده می شود. از سوی دیگر ، جراحی سنتی کاشت دندان نیاز به ایجاد یک برش بزرگ در امتداد لثه ها تا استخوان دارد.

حفره ایجاد شده در این متد درمانی به اندازه کافی کوچک است که نیازی به بخیه زدن ندارد. این مزیت نه تنها دوره بهبودی شما را کاهش می دهد ، بلکه خطر تورم ، خونریزی و عفونت را نیز کاهش می یابد. معمولاً کل جراحی ایمپلنت دیجیتال در هر 1 تا 2 ایمپلنت دندان حدود 10 تا 20 دقیقه طول می کشد.

شما می توانید پرسش های خود را در مورد خدمات ایمپلنت دیجیتال با ما در میان بگذارید. هدف ما دستیابی شما به بهترین لبخند می باشد.